Wysyłka GRATIS! dla zamówień na kwotę minimum 199zł brutto


"cErr" w Alkomacie Pro X-5 - Jak Odblokować?


Błąd cErr w alkomacie Alcofind Pro X-5 i Pro X-5+Alkomaty AlcoFind Pro X-5 oraz Pro X-5+ to modele do użytku osobistego. Cechują się dokładnością pomiaru oraz eleganckim wyglądem. Zgodnie z zaleceniami producenta alkomat należy kalibrować co 12 miesięcy lub 500 pomiarów.

Dlaczego wyświetla się błąd cErr – Error w alkomacie Pro X5 oraz Pro X5+

Nie chcąc dopuścić do uszkodzenia znajdującego się w alkomacie sensora elektrochemicznego, producent założył w alkomacie blokadę, która nie pozwala na dokonywanie pomiarów, jeżeli nie zostanie przeprowadzona kalibracja po upływie 12 miesięcy lub dokonaniu 500 pomiarów. Kiedy blokada zostanie uruchomiona, na wyświetlaczu alkomatu zostanie wyświetlony komunikat „cErr – Error”.

Odblokowanie alkomatu poprzez kalibrację

Jeżeli na alkomacie zostaje wyświetlony komunikat "cErr – Error", alkomat należy skalibrować, aby można było z niego ponownie korzystać. Kalibracja to specjalny zabieg przy użyciu specjalistycznego sprzętu, polegający na odblokowaniu alkomatu poprzez wyzerowanie liczby pomiarów i ustawienie czasu pozostałego do kalibracji ponownie na 365 dni. Jeżeli potrzebujesz kalibracji swojego alkomatu, zajrzyj tutaj: https://alkopartner.pl/kalibracja-alkomatow/kalibracja-alkomat-alcofind-pro-x-5