Wysyłka GRATIS! dla zamówień na kwotę minimum 199zł brutto


Recenzja alkomatu Alcolife Free


Pierwsze wrażenie

Mieliśmy przyjemność przetestowania alkomatu Alcolife Free. Po rozpakowaniu pudełka, naszym oczom ukazał się alkomat w niebieskim, stonowanym kolorze. Obudowa jest wykonana bardzo solidnie.

Urządzenie jest dobrze spasowane i dobrze leży w dłoni. Alkomat posiada jeden przycisk, którym można uruchomić urządzenie oraz w trakcie badań przejść do kolejnego pomiaru i znajduje się on z boku obudowy.

 

przod pudelka alcolife free
przod pudelka alcolife free

Co w zestawie

W pudełku oprócz alkomatu, znajduje się 5 ustników wielorazowego lub jednorazowego użytku (zależy kto alkomatu używa - osobiście można używać wielokrotnie jednego ustnika), baterie paluszki AA dwie sztuki, twardy pokrowiec z wyściółką z tkaniny oraz karta gwarancyjna i instrukcja obsługi.

Zestaw pozwala na badania od razu, nic nie trzeba dodatkowo kupować.

Ustnik do alkomatu montuje się z lewej strony. Wejście ustnika jest podświetlone na niebiesko, co ułatwia montaż w nocy. Sam pomiar jest bardzo prosty. Po wyświetleniu komendy "Blo" należy do niego dmuchnąć. Alkomat dźwiękowo informuje o rozpoczęciu pomiaru, a zakończenie jest sygnalizowane charakterystycznym pstryknięciem. Plusem jest to, że wyświetlacz jest duży i bardzo czytelny, co wpływa korzystnie na przejrzystość wyświetlonego wyniku. Gdy pojawi się wynik, można przejść do kolejnego pomiaru poprzez naciśnięcie przycisku jeszcze raz. Ponadto urządzenie posiada funkcje trybu pasywnego, który jest specjalnym trybem pracy, który pozwala sprawdzić czy w danym naczyniu (np. szklance, butelce) itd. znajduje się alkohol. Jego skala pomiarowa kończy się na 4 promilach a wynik pokazuje z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

alcolife free front
alcolife free w reku

Podsumowując

Jak wynika z podstawowych informacji, jest to alkomat elektrochemiczny.  Urządzenie po 1 minucie bezczynności samoczynnie się wyłącza. W ten sposób oszczędza energię i rzadziej będzie wymagało wymiany baterii. Oczywiście żeby alkomat długo i dobrze służył należy pamiętać o jego prawidłowym użytkowaniu i przechowywaniu. Jak inne alkomaty wymaga też regularnej kalibracji, którą producent zaleca wykonywać co 700 pomiarów bądź co roku, oczywiście po zakupie alkomat jest skalibrowany i gotowy do użycia. Dodatkowo do roku od daty zakupu jest mamy otrzymujemy możliwość darmowej kalibracji urządzenia.

Alkomat kosztuje 399 zł, nie jest to najtańszy alkomat, ale zdecydowanie jest warty swojej ceny. Nie mamy do niego żadnych zastrzeżeń. Jest porządnie wykonany i łączy w sobie prostotę obsługi i nowoczesny design.