Wysyłka GRATIS! dla zamówień na kwotę minimum 199zł brutto


Alkomat Awat A2.0 Spektrofotometryczny Spektrometria w Podczerwieni

Alkomat Awat A2.0 Spektrofotometryczny Spektrometria w Podczerwieni Alkomat Awat A2.0 Spektrofotometryczny Spektrometria w Podczerwieni Alkomat Awat A2.0 Spektrofotometryczny Spektrometria w Podczerwieni Alkomat Awat A2.0 Spektrofotometryczny Spektrometria w Podczerwieni Alkomat Awat A2.0 Spektrofotometryczny Spektrometria w Podczerwieni Alkomat Awat A2.0 Spektrofotometryczny Spektrometria w Podczerwieni
Producent: Promiler/Sentech
Model: Alkometr Awat A2.0
Dostępność: W magazynie
Stan: Nowy
Cena: 23 985,00zł
*Cena brutto (zawiera podatek VAT)
Ilość:
  Zadzwoń i kup Przelewy24 - Szybkie płatności internetowe
  • Wzór regulaminu GRATIS
  • Wysyłka kurierem GRATIS
  • Ustniki w komplecie
Koszty dostawy:
Odbiór osobisty:0zł
Wysyłka do Paczkomatu:0zł

Kurier:0zł
Kurier pobranie:0zł
Alkomat Alkometr Awat A2.0 Spektrometria w Podczerwieni

Alkomat/Alkometr Awat A2.0/04 Spektrometria w Podczerwieni

Do każdego alkomatu zakupionego na firmę otrzymasz GRATIS wydrukowany przykładowy wzór regulaminu badania trzeźwości pracowników oraz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie.

Alkomat jest dowodowy i sprzedawany razem z aktualnym świadectwem wzorcowania. Przewidywany czas dostawy uwzględniający czas potrzebny na wzorcowanie nowego urządzenia to około 5 dni. Obecnie realizacja zamówienia nastąpi w styczniu 2024r.

 

Alkometr A2.0/04 to urządzenie stacjonarno-przenośne (tj można z niego korzystać zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i np. w samochodzie) przeznaczone jest do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu przez metodę spektrometrii w podczerwieni. Znajduje zastosowanie w różnych instytucjach, takich jak: policja, placówki służby zdrowia, zakłady pracy, centra rehabilitacji alkoholików, agencji ochrony, PKS, PKP i innych podobnych instytucjach.


Alkometr A2.0/04 posiada certyfikaty Głównego Urzędu Miar w Warszawie oraz spełnia wymagania określone w przepisach metrologicznych dzięki czemu jest dowodowym analizatorem wydechu, pomiary wykonywane przy jego użyciu są bardziej precyzyjne niż te wykonane metodą laboratoryjną oznaczeń krwi.

Pomiar i obsługa

Pomiar stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, metodą spektrometrii w podczerwieni,  za pomocą alkometru A2.0/04 polega na określeniu stężenia par alkoholu w wydychanym powietrzu, który opiera się na zasadzie pomiaru osłabienia promieniowania podczerwonego.  Do pomiaru służy niezwykle czuły detektor NDIR (Non Dispersiv Infra Red) z wytrzymałym i stabilnym czujnikiem typu „flow mass detector”.

Badanie trwa jedynie 1 minutę i  polega na wdmuchiwaniu powietrza przez ok. 3 sekundy, za pomocą ogrzewanego węża, do kuwety pomiarowej (objętość oddechu musi być większa niż 1.5l). W środku, przez pary alkoholu zawarte w wydychanym powietrzu, następuje osłabienie promieniowania podczerwonego. Stopień osłabienia promieniowania jest proporcjonalny do stężenia alkoholu, wynik pomiaru podawany jest w mg/l na wyświetlaczu jak i również na drukarce.

Automatyczna obsługa przyrządu zapewnia łatwość użytkowania.  Po podłączeniu zasilania przyrząd przeprowadza automatyczną kontrolę układów elektronicznych i po nagrzaniu (czyli ok. 15 minutach) gdy jest gotowy do pracy na wyświetlaczu pojawia się napis „GOT”. W celu wykonania pomiaru należy nacisnąć przycisk „START”, a po kilkunastu sekundach pojawi się napis „DMIJ”, co oznacza, że należy zacząć równomiernie wydmuchiwać powietrze. Po wykonanym pomiarze, urządzenie wyświetli zawartość alkoholu oraz wydrukuje protokół z informacjami o nazwie i numerze przyrządu, dacie i czasie pomiaru, stężeniu alkoholu, a także rubryki do wpisania danych pacjenta, jego podpisu i podpisu osoby dokonującej pomiaru.
Alkomat Alkometr Awat A2.0 Spektrometria w Podczerwieni Pomiar i Obsługa
Alkomat Alkometr Awat A2.0 Spektrometria w Podczerwieni Właściwości

Właściwości

Alkometr posiada mikroprocesor, który pozwala na bezproblemowe kontrolowanie i sterowanie wszystkimi funkcjami pomiarowymi, co sprawia, że jest prosty w obsłudze i niezawodny w działaniu. Niemożliwe są błędy ze strony obsługi lub wpływ na wynik pomiaru przez pacjenta. Przyrząd monitoruje wszystkie nieprawidłowości w pracy oraz niepoprawne parametry wydechu, takie jak czas, ilość powietrza, przerywany wydech, a także alkohol zalegający w przełyku bezpośrednio po jego spożyciu. Urządzenie posiada zegar służący do dokumentowania daty i czasu badania oraz tryb oszczędzania energii "STAN" w który przechodzi po 30 minutach bezczynności.

Sposób przeliczenia wyniku:


Stężenie par alkoholu w wydychanym powietrzu [mg/l] jest proporcjonalne do stężenia alkoholu we krwi [‰]
Można je przeliczyć na stężenie we krwi za pomocą wzoru: 1 (mg/l) = 2,10 (‰) lub 1 (‰) = 0,48 (mg/l).
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stan wskazujący na spożycie alkoholu to stężenie powyżej 0,1 mg/l, a stan nietrzeźwości to stężenie powyżej 0,25 mg/l.
Alkomat Alkometr Awat A2.0 Spektrometria w Podczerwieni dane techniczne

Dane techniczne

Temperatura pracy 0-40°C
Czas pomiaru 1 minuta
Czas przygotowania do pracy 15 minut
Zasilanie -+ 12V
Zakres pomiarowy 0-3mg/l
Dopuszczalne błędy pomiarowe:
+/-0,02mg/l dla zakresu 0,05-0,40mg/l
 +/- 5%  dla zakresu 0,4-2,0mg/l
+/- 20%  dla zakresu >2,0 mg/l
Wydruk: trwały wydruk na drukarce igłowej wbudowanej w alkomat
Pobór mocy:
maksymalny 60W
standardowy 40W
Waga: 5 kg
Wymiary (szer/wys/gł): 320x200x160 mm

W zestawie:

  • aktualne świadectwo wzorcowania
  • zasilacz 12 V
  • kabel do podłączenia alkomatu do gniazda zapalniczki
  • komplet ustników (100 sztuk)
  • 2 x rolka papieru do drukarki
  • 2 x taśma barwiąca do drukarki
  • faktura VAT
Gwarancja na urządzenie 24 miesiące.
Alkomat Alkometr Awat A2.0 Spektrometria w Podczerwieni Zestaw

 

Brak opinii dla tego produktu.

Napisz opinię

Twoje imię:


Twoja opinia: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: słaby           bardzo dobry

Przepisz kod z obrazka:Kontynuuj